حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : پنهان كننده كار نيك (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است و آشكاركننده كار بد سـرافكنـده است و پنهان كننـده كـار بـد آمـرزيـده است.
امروز : دوشنبه, 18 فروردین 1399

جابه جایی 160 اصله درخت و درختچه در تقاطع غیر همسطح گلشهر -ناهارخوران

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گرگان :
جابه جایی 160 اصله درخت  و درختچه در تقاطع
غیر همسطح گلشهر -ناهارخوران
160 اصله درخت و درختچه در راستای اجرای عملیات عمرانی احداث تقاطع غیر همسطح (زیرگذر) گلشهر –ناهار خوران  توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گرگان جابجا می شود
به گزارش روابط عمومی  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گرگان: یحیی ستوده نیا مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز این شهرداری با بیان اینکه درختان واقع در طرحهای توسعه عمران شهری، در شهر قطع نمی شود افزود:  160 اصله درخت و درختچه در راستای اجرای عملیات عمرانی احداث تقاطع غیر همسطح (زیرگذر) گلشهر –ناهار خوران  توسط این سازمان جابجا می شود.
یحیی ستوده نیا افزود :طی نشست و گفتگوهای تخصصی با کارشناسان مرتبط با جابجایی درختان به ویژه  در کلان شهرهایی  مانند تهران ،کرج، شیراز و مشهد و با توجه به ارائه مشخصات فنی پروژه تقاطع گلشهر  و وضعیت درختان و خاک منطقه در محل پروژه ، به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر جابجایی درختان در این پروژه با توجه به محصور بودن درختان در مصالح بتونی آبنما ، بافت خاک و موانع هوایی مانند سیم برق و پلهای عابر پیاده در محل و مسر جابجایی امکانپذیر می باشد.
وی ادامه داد:بعد از مطرح شدن موضوع جابجایی درختان در کمیسیون حفظ درختان و تایید اعضا، عملیات جابجایی درختان آبنمای ناهارخوران آغاز گردید.
 ستوده نیا در باره چگونگی انجام این پروژه گفت:در این پروژه عملیات جابجایی به وسیله ماشین آلات سنگین مانند زنجیر و سیم بکسل ، لودر، بیل مکانیکی و جرثقیل با اعمال تکنیک "روت بال" انجام می گیرد.
به گفته مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گرگان ، در این روش ابتدا زمین توسط کارگران به صورت دایره ای شکل به دور درخت و به اندازه تخمینی محیط ریشه حفر و سپس درخت با توجه به حجم ریشه مورد نیاز برای جابجایی هرس می گردد و در ادامه ریشه  و خاک اطراف آن بسته بندی گردیده و پس از علامت گذاری جهات جغرافیایی درخت ، در محل درخت آماده برداشت می گردد.ستوده نیا در خصوص نحوه  انتقال درخت گفت: این کار نیز با احتیاط کامل توسط جرثقیل از محل بارگیری گردیده و در کوتاه ترین زمان و مسافت ممکن  به محل جدید که چاله های کاشت از قبل با ابعاد مناسب حفر گردیده ، کاشته می شود.
وی در خصوص پایداری این درختان گفت: در مرحله نگهداری که  در این پروژه به مدت شش ماه پیش بینی گردیده است عملیاتی مانند آبیاری مستمر، رساندن مواد و عناصر غذایی مورد نیاز و... تا سبز شدن درختان بطور کامل انجام می گردد.
لازم به ذکر است که مدت این پروژه که با بهره گیری از توان کارشناسان و پیمانکاران متبحر این تکنیک از تهران انجام می گیرد، یکماهه است که تلاش سازمان پارکها و فضای سبزبراین است که  در زمان کوتاه تری، نهایتا 15 روزه این اقدام به اتمام برسد.

 جابه جایی 160 اصله درخت و درختچه در تقاطع غیر همسطح گلشهر -ناهارخوران

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت