حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ، از وعده تخلف كند و در امانت خيانت نمايد.
امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان

عزم جدی سازمان برای جایگزینی گیاهان پوششی کم نیاز به جای چمن در طراحی کاشت فضای سبز به منظور صرفه جويی در مصرف منابع آبي

کاشت گیاهان مقاوم

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری گرگان از عزم جدی سازمان در خصوص صرفه جویی در منابع آبی با جایگزینی گیاهان پوششی به جای چمن خبر داد.

یحیی ستوده نیا اظهار داشت: در اجرای این طرح کاشت گیاهان پوششی کم مصرف نظیر انواع سدوم ها، ساقه سه گوش، ناز گوشتی، پرچین ها و درختچه های کم توقع از جمله ژونی پیروس، اسطوقدوس، رزماری، زرشک، ابری نقره ای و ... در ابعاد وسیع به جای چمن کاری در دستور کار مدیریت سازمان قرار گرفته است.

وی افزود : پارک جدید الحداث کاوش در گام نخست زیر پوشش طرح جایگزینی قرار گرفت.
 مدیر عامل سازمان ادامه داد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از فضاهای سبز شهری به کاشت چمن اختصاص دارد، جایگزینی گیاهان پوششی و کم توقع به جای چمن تاثیر به سزایی در کاهش میزان آبیاری شهری دارد. گیاهان پوششی و درختچه‌ها مورد استفاده مقاوم به خشکی و برای شادابی و طراوت نیاز به آب بسیار کمی دارد.

ستوده نیا با بیان اینکه نگهداری چمن هم از نظر مصرف آب و هم به لحاظ خدمات مورد نیاز جهت طراوت و شادابی پر هزینه بوده، استفاده از گیاهان پوششی سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه می تواند تاثیر به سزایی در کاهش هزینه ها داشته باشد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح پیش بینی می شود تا ٧٥ درصد مصرف آب در فضای سبز صرفه جویی شود.

 

 

 

 

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت